Kambod?a laev pages Eesti vetest Peterburi

21. detsember 2001, 10:15

Paljassaare sadam keeldus täitmast Tallinna linnakohtu määrust, millega Kambod?a lipu all sõitev venelastest meeskonnaga kaubalaev Kassar arestiti, ning piirivalve lasi kaks päeva tormisel merel kõlkunud alusel oma teed minna, kirjutab Postimees.

Piirivalve andmetel arestitakse laev täna Peterburis.

Piirivalve mereosakonna ülem Jüri Kreek ütles, et tegi kõik, mis suutis, et täita Tallinna linnakohtu määrust kaubalaeva Kassar arestimiseks.

Kreegi sõnul ei antud samas valvelaevale Pikker korraldust Kassarile järgneda. ?Merel oli tugev torm ja meie väike patrull-laev oleks kohe hakanud jääd koguma ja võinud 4-5 meetri kõrguses laines tunniga uppuda,? selgitas Kreek.

Kirdesse suundunud Kassar lahkus raadiokutsungitele vastamata kell 12.37 Eesti territoriaalvetest ja suundus ilmselt Peterburi. Kreek ütles, et andmed Kassari kohta anti edasi kõigile sadamatele. ?Ta arestitakse esimeses sadamas, kuhu ta siseneb,? selgitas Kreek.

Kreegi sõnul on mõistetamatu, kuidas ASi Tallinna Sadam juhtkond keelas oma sadamatel nii Paldiskis kui Tallinnas arestitava aluse sisselubamise.

Veeteede ameti asetäitja Rene Sirol lausus, et sadamal polnud õigust keelduda Kassari vastuvõtmisest. ?Piirivalve oleks pidanud jõudu kasutama,? leidis Sirol.

ASi Tallinna Sadam turundusdirektor Erik Sakkov ütles, et sadamal polnud kasulik võtta kaela uut arestitud laeva.

Laeva arestida soovinud firmat esindava õigusbüroo Lepik ja Luhaäär vandeadvokaadi vanemabi Heiki Lindpere ütles, et juhtum näitas riigi nõrkust rahvusvaheliste õigusküsimuste lahendamisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing