Vodafone on hoolimata viimasel ajal toimunud aktsiahinna langusest suutnud pikaajalistele investoritele pakkuda küllaltki head võimalust vara kasvatada.
Investor, kes paigutas viis aastat tagasi Vodafone?i aktsiasse 10 000 dollarit, on kasvatanud esialgse investeeringu msn.com?i andmetel 29 942 dollarini.
Need investorid, kes aga ostsid aktsiaid 1988. aastal, on ainuüksi aktsiahinna tõusust kasvatanud esialgest investeeringut üle 13 korra ja saanud lisaks veel dividende.
Investoritele lisab kindlust see, et ettevõte on omal alal maailma suurim.
Ettevõtte turuväärtus on finantsportaali Yahoo!.Finance andmetel ligi 131,5 miljardit dollarit (2385 mld krooni), millega ollakse maailmas noteeritud ettevõtetest 14. kohal ja telekommunikatsiooniteenuse pakkujatest esikohal.
Vodafone?i bilanssi vaadates torkab silma, et ettevõttel on vähe võlgasid ja palju vaba raha. Võla ja omakapitali suhe on null. Vaba raha on aga ligi 10 mld dollarit (181 mld krooni), mida saab kasutada ettevõtte edasiseks laiendamiseks.
Seotud lood
Alanud aasta tõotab tulla väikeinvestorite jaoks tegus, sest turge juhivad mitmed tehnoloogilised uuendused, regulatiivsed muudatused ja makromajanduslikud suundumused. Freedom24 analüütikud annavad näpunäiteid, millele tähelepanu pöörata.