Viktoria Korpan • 1. märts 2002 kell 11:52

Tõnisson soovib suurendada ühistranspordi kasutamise võimalusi

Teede- ja sideminister Liina Tõnisson kohtus eile Eesti Autoettevõtete Liidu esindajatega, teatas ministeerium.

<pilt#LiinaTonisson.jpg#Teede- ja sideminister Liina Tõnisson#150#213#0> Kohtumise teemaks olid peamiselt ühistranspordiga seonduvad küsimused. Minister jagas liidu esinajate muret ühistransporditurul valitseva situatsiooni pärast, kus kannatajateks on jäänud reisijad, eeskätt väiksematel liinidel.

Ühistransporditurul on ilminguid, kus võib kahtlustada, et teatud ettevõtted ei pea täielikult kinni seadustest ning tegelevad seeläbi ebaausa konkurentsiga. Liina Tõnissoni sõnul tuleb riigi vastavatel institutsioonidel käituda senisest otsustavamalt ning kontrollida neid kahtlusi, et efektiiselt lõpetada sedalaadi ebaaus konkurents. Vedajatel peavad olema võrdsed võimalused teenuse osutamiseks ning peab olema tagatud, et erinevad piirkonnad on kaetud võimalikult ühtlaselt ühistranspordi võrgustikuga.

Teede- ja sideministeeriumil on plaanis kutsuda kokku ühistranspordi ettevõtete esindajad ning maavalitsuste esindajad, et leida ühine lahendus, kus inimestele oleks tagatud head võimalused ühistranspordi kasutamiseks olenemata nende elukohast.

Hetkel kuum