Ülo Toomsalu • 5. aprill 2002 kell 6:26

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Keskkonnainspektsioon kahtlustab, et Eesti Põlevkivi tütarettevõte Viru Kaevandus on aastaid tegutsenud kaevandusloata, põlevkivifirma peab süüdistusi alusetuks.

Liisinguühingute liit esitas kolmapäeval Tallinnale nõude tagastada neljale liisingufirmale 15 miljonit krooni nende arvetelt ebaseaduslikult võetud parkimistrahvide raha.

Keskkriminaalpolitsei kahtlustab, et kohtunik Merle Partsi tulistanud Eero Torger oli vahistamisel narkojoobes.

Tallinna 21. kooli renoveerimine jõuab parimal juhul lõpule jõuludeks, mistõttu kavandatud 1. septembri asemel alustavad 1400 last õppetööd Eesti moodsaimas ja kallimas koolimajas alles 2003. aastal.

Postimees:

Kaitseväes aega teenivad paarsada sõdurpoissi söövad, magavad ja õpivad Tapa sõjaväelinnakus tonnide kaupa laskemoona ning lõhkeaineid peitvatest ladudest vaid 300 meetri kaugusel.

Lisaks sellele, et Tallinna linn taotleb riigiettevõttelt Tallinna Sadam Paljassaare sadama linnale eraldamist, võib eile uuendatud nõukogu koosseis teha juhatusele ettepaneku munitsipaliseerida ka reisisadam.

Enamik Eesti ettevõtteid on sunnitud aprilli alguse elektrihinna tõusuga kaasnenud lisakulud alla neelama, sest tihe konkurents ei luba oma toodangu hinda tõsta.

Kui põllumajandusülikooli loomaarstiteaduskond ei suuda euronõudeid täita, peab Eesti Euroopa Liitu astudes importima umbes 350 välismaist loomaarsti.

Hetkel kuum