Viktoria Korpan • 12. aprill 2002 kell 15:38

Viimsi spordihall sai viie kuuga valmis

Viimsi vallavalitsus võttis täna ehitajalt vastu Viimsi spordihalli, maisse jääb veel väljakute vaheseinte paigutamine ning haljastustööd.

Postimees Online kirjutab, et polüfunktsionaalne kerghall asub Haabneeme ja Viimsi aleviku piiril, staadioni ja tehnokeskuse vahelisel maa-alal. Asukoha valikul sai vallavanem Kaido Metsma sõnul määravaks hea ligipääs - parkimisplatside ja bussipeatuse lähedus.

Samuti on oluline teiste spordirajatiste lähedus, mis võimaldab kasutada seniseid tehnorajatisi, see omakorda aitab vähendada investeeringu maksumust.

Spordihall ja eraalgatusel rajanev tervisekeskus SPA Viimsi Tervis oma ujulate ja jõusaalidega moodustavad tervikliku spordikeskuse, mida täiendavad veel rekonstrueeritav lasketiir ja keeglisaal.

Spordihalli projekteeris arhitekt Rein Hansberg. Projekti teostab OÜ Viimsi Haldus, peatöövõtja on EKE Merko AS. Ehituse kogumaksumus on 19,8 miljonit krooni, koos sisseseadega kujuneb rajatise maksumuseks ligi 22 miljonit krooni. Viimsi vald ehitas spordihalli laenukapitali kaasates.

Teraskonstruktsioonidega soojustatud monteeritavas hallis on kasulikku pinda ligi 3000 ruutmeetrit. Tegemist on kergehitusega, mis asetseb statsionaarsel vundamendil.

Hoone lae- ja seinapindu katab õdus teflontekstiil, põrandapind on pehmest materjalist, et säästa jalgu liigse põrutuse eest. Nii saab saalis harrastada ka kergejõustikku. Arvestatud on invasportlaste vajadusi.

Tervisespordile ja koolitundidele lisaks saab spordihoonest ka tippsportlaste treeningukoht. Spordihall loob vallaelanikele võimalused ka meelelahutus- ja pereürituste korraldamiseks, samuti kommertsürituste läbiviimiseks firmadele, märkis vallavanem.

Hetkel kuum