Ülo Toomsalu • 15. aprill 2002 kell 6:17

SLÕL: Operatsioon laenu abil

Üha enam on hakatud tasuliste meditsiiniliste operatsioonide puhul kasutama järelmaksu.

Eelmisel aastal rahastati EGO järelmaksuga ligi 900 000 krooni eest silma-laseroperatsioone ja EGO kaardiga ligi 700 000 krooni eest hambaraviteenuseid,? toob Hansa Liisingu väikefinantseerimise divisjoni direktor Erika Saks näite järelmaksu populaarsusest, kirjutab SL Õhtuleht.

?Tervistavate lõikuste tarvis saab võtta nii 16protsendilise intressiga ja kasutamispiiranguteta Soovilaenu kui ka Magneti krediitkaardi, mille limiit on kuni neli sissetulekut,? seletab Ühispanga eralaenude arendusjuht Triin Messimas. Ta lisab, et ainult kasutusotstarbe pärast pole küll ühtki laenutaotlust tagasi lükatud. Messimase sõnul on operatsiooniks võetud laenu tagatis kas kinnisvara või käendus.

?Kuni 40 000kroonise summa puhul piisab käendusest, suuremate arvete puhul on tagatis kinnisvara.? Suurema summa ja korraliku tagatise korral võib laenu anda kuni kümneks, käendustega lepingu puhul kolmeks aastaks. ?Summad, mida terviseparandamise eesmärkidel laenatakse, on 30 000-40 000 ja suuremad.? Levinud on hambaraviks ja iluoperatsioonideks laenamine.

?EGO järelmaksu kasutatakse silma-laseroperatsioonide finantseerimiseks. EGO kaardiga saab maksta kõigis hambakliinikutes, kus on kaarditerminalid,? räägib Erika Saks. ?Näiteks inimene, kelle netopalk on 5000 krooni, võib taotleda silma-laseroperatsiooni tasumiseks järelmaksu kuni kolmeks aastaks,? kõneleb ta. Kui sissemaks on 20%, on kuumakse 636 krooni.

ASi Silmalaser registraator Helle Tõnisson ütleb, et põhiliselt kasutatakse liisingut silmade lihvimiseks. ?Viimasel ajal on tulnud liising liisingu otsa,? räägib ta. Klientuurist 10% kasutab järelmaksu. Kahe silma operatsioon Lasiku meetodil maksab erakliinikus 22 000 krooni. Sel puhul saab liisingu võtta kuni kaheks aastaks.

Hetkel kuum