Ülo Toomsalu • 24. aprill 2002 kell 6:03

EPL: Lukoil ehitab Leningradi oblastisse naftasadama

Kütusefirma Lukoil plaanib sel aastal alustada Soome lahe äärde Leningradi oblastisse sadama ehitamist.

Eesti naftatransiidiettevõtetele ei tohiks uus sadam olulist mõju avaldada, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti suurima kütusetransiidifirma ASi Pakterminal juhatuse esimees Raivo Vare ütles, et teoreetiliselt võib Lukoili rajatav naftasadam mõnele Eesti ettevõtetele mõju avaldada. ?Pakterminali jaoks oleks mõju marginaalne, kuna meie Lukoili kaupa ei vea. Suurimat mõju avaldaks projekt ehk Eurodekile,? lausus Vare.

ASist Eurodek Tallinn polnud eile uue sadama mõjust võimalik kommentaari saada.

Eesti Õliühingu juhi Juhan Kolgi arvates uus sadam Eesti ettevõtjatele kõige paremat mõju ei avaldaks. ?Milline see negatiivne mõju on, paistab siis, kui sadam valmib,? lisas ta.

Lukoili poolt Leningradi oblastisse Võssotskisse rajatava naftasadama maksumust pole avalikult välja öeldud. Teada on, et tegu on kümne miljoni tonnise projektvõimsusega terminaliga.

Vare hinnangul võib projekti maksumus olla 1-1,5 miljardit krooni. ?Aeg on näidanud, et tegelikult kujunevad sellised projektid topelt kallimaks,? lisas ta.

Praeguse info kohaselt alustatakse Soome lahe äärse sadama ehitamist juba sel aastal ning valmis peaks see olema kolme aasta pärast.

Vare sõnul on vähetõenäoline, et sadam nii kiiresti valmis ehitatakse. ?Ma julgeks öelda, et enne nelja-viit aastat suuremaid lootusi pole,? lisas ta.

Hetkel kuum