Ülo Toomsalu • 26. aprill 2002 kell 6:07

EPL: Ministeerium kontrollib apteekide juurdehindlusi

Sotsiaalministeeriumi juurde loodud töörühm hakkab kontrollima, kas apteekide juurdehindlusmäärad on vastuvõetavad.

Ravimiameti ravimistatistika büroo juhataja Ly Rootslane ütles eile, et töörühma üks eesmärke on selgitada, kui suur oli eri ravimite käive apteekides eelmisel aastal, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Uuringu tulemusel selgub, millise hinnagrupi ravimeid müüakse enam ja millist juurdehindlusmäära kõige sagedamini rakendatakse,? selgitas Rootslane.

Sotsiaalministeeriumi tervishoiu asekantsleri Katrin Saluvere sõnul tahab ministeerium töögrupi moodustamisega ning apteekide analüüsiga ohjata ravimite ostmise kulusid.

?Viimasel ajal on kallitest ravimitest palju juttu olnud. Tahame kontrollida väidet, et juurdehindlused on apteekides paigast ära ning et paljud apteegid on äärmiselt kasumlikud,? lausus Saluvere.

Võimalusi praeguste määrade muutmiseks on asekantsler Saluvere sõnul mitmeid. Näiteks ei pea juurdehindluse määramisel lähtuma vaid kindlast protsendist, nagu seda tehakse praegu. ?Juurdehindluse määramine võiks toimuda hoopis teistel printsiipidel.?

Tema sõnul võib kaaluda ostetavast kogustest sõltuvat juurdehindlust, samuti võib kõne alla tulla juurdehindluse määramine apteegist ja selle asukohast sõltuvalt.

Hetkel kuum