Ülo Toomsalu • 26. aprill 2002 kell 7:14

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Kohtunik Merle Partsi tulistamist uuriv keskkriminaalpolitsei loodab kriminaalasja lähiajal kohtusse saata, kus tulistaja Eero Torger pääseb tõenäoliselt lihtmenetluse käigus tingimisi karistusega.

Tallinna ja riigi suutmatus loomaaia rahastamises kokkuleppele jõuda võib lõppeda loomaaia asukate laialisaatmise ning praegusele territooriumile vaid tagasihoidliku loomapargi jätmisega.

Sotsiaalministeeriumi juurde loodud töörühm hakkab kontrollima apteekide käivet ning seda, kas apteekide juurdehindlusmäärad on vastuvõetavad. Tarbijale võib see tähendada ravimihindade odavnemist.

Postimees:

Sügisest jõustuv karistusseadustik võimaldab trahvida või vanglasse panna emasid, kes raseduse ajal suitsetades meelega oma tulevase lapse tervist kahjustavad.

Hansapanga juhi Indrek Neivelti maksuvaidluses on nii raamatupidajad, ärimehed kui ka audiitorid tulumaksuseaduste tõlgendamisel eri arvamustel, ka maksuamet tunnistab, et seaduses on puudujääke.

Analüütikute hinnangul näitavad Eesti Telekomi head majandustulemused, et telefonifirma on üle saanud turu avanemisega seotud langusest.

Valga lihatööstuses 20 tonnist Ungari broilerilihast leitud salmonellapisik lahvatas eile skandaali, mis heitis tööstusele kahtluse, nagu nad oleksid inimestele ohtliku liha enne veterinaaride kontrolltulemuste selgumist müüki paisanud.

SL Õhtuleht:

Üle miljonikroonise eelarvega Eesti ja Vene Draamateatri suvelavastus ?Romeo ja Julia? jääb ära. Suveprojekti alt vedanud Peterburi näitlejannat Julia Rudinat võib ees oodata kopsakas trahv.

Virumaa Teataja:

Turismitöötajate arvates võiks Rakvere püüelda sügispealinnaks, sest sellele tiitlile polegi veel kandidaati, linnavalitsus suhtub ideesse leigelt.

Hetkel kuum