Ülo Toomsalu • 15. mai 2002 kell 6:26

EPL: Reklaam jätkub ETV kolmes sarjas

Eesti Televisioonis jätkavad pärast 1. juulit reklaami näitamist kolm saadet: ?Loomakliinik,? ?Maahommik? ja ?Laulge Kaasa?.

Sellisele otsusele tuli 9. mail koos olnud kultuuriministeeriumi komisjon, mida juhib kantsler Margus Allikmaa, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Nende eranditega olid nõus ka TV3 ja Kanal 2 esindajad, kes kinnitasid, et protestima ei hakka,? ütles Allikmaa.

Eesti Televisiooni peadirektor Ilmar Raag sõnas, et need saated saavad õiguse oma tee lõpuni käia ja hooaeg lõpetada. Kõikidest teistest saadetest viiakse reklaam ja sponsorteated alates 1. juulist välja.

Kuigi komisjoni otsus on kultuuriminister Signe Kivile soovituslik, ei ole tõenäoline, et minister komisjoni otsust muudab.

?Maahommiku? produtsent Peeter Ulpus ütles, et tänu otsusele saavad nad selle hooaja saated lõpetada. ?Müüme saatesse keskmiselt 100 sekundit reklaami,? ütles ta.

Järgmiseks hooajaks püütakse leida teisi toetajaid, nagu ministeeriumid, maavalitsused, fondid ja tõuaretajad, kes on ?Maahommiku? jätkumisest huvitatud.

Pikemalt käsitleti reklaamikomisjonis ka spordisaadetega kaasnevat sponsorreklaami. Allikmaa sõnul oli komisjon seisukohal, et ülekande teostamiseks ja spordi- või kultuurisündmuse korraldamiseks vajalik sponsorteave on lubatav.

Reklaami müügi keeld ETVs toob kaasa ka reklaamiosakonna sulgemise. ?Inimesi on teavitatud,? kinnitas Raag.

Hetkel kuum