Ülo Toomsalu • 31. mai 2002 kell 6:57

Sakala: Mulgi mess kasvas kolmandiku võrra

Täna alanud kaheteistkümnes Mulgi mess on eelmise aastaga võrreldes kolmandiku võrra suurem, korraldajad loodavad lüüa ka külastajate rekordi.

Messi projektijuhi Tõnu Kaasiku andmetel on eelmisel aastal osalenud 61 firma asemel tänavu väljas 90. Et enne seda hõivas üritus vaid spordihoone vana saali, ei ole ka osavõtjate arv suurem olnud, kirjutab Sakala.

Veel eile lõuna paiku helistas Kaasikule ettevõtjaid, kes tahtsid oma väljapanekuga messile tulla. Projektijuhi sõnul on üritusel veel arenguruumi ning saja ettevõtja osalemine tuleval aastal on reaalne eesmärk.

?Meie külastajate hulk on varem jäänud alla 10 000 ning nüüd loodame ka selle piiri ületada,? sõnas Kaasik.

Üks messi kasvamise põhjusi võib olla ka see, et Viljandi otsustas hansapäevad, mille ajal Mulgi mess alati on olnud, tänavu nädala võrra varem korraldada. Nii ei ole üks Lõuna-Eesti suuremaid väljanäitusi enam samal ajal Türi põllumajandusüritusega Agri ning ettevõtjail ja külastajatel ei tule nende vahel valida.

Kõige rohkem on Mulgi messil osalejate hulgas autofirmasid, kes pakuvad vaatamiseks ligi sada mudelit. Viljandisse on oma autodega tulnud ka Volkswagen, keda polnud Eesti suurimal automessil 'Motorex'.

Esindatuselt järgnevad autofirmadele telekommunikatsioonisektori esindajad ja toidutööstus.

?Uue suunana kutsusime osalema ka mööblifirmasid, ning see idee osutas edukaks: nendega on täidetud spordihoone vana saal,? ütles Kaasik.

Teise uuendusena tõi ta välja siseturismiga tegelejate kaasamise messile.

Hetkel kuum