Peeter Stamberg • 6. juuni 2002 kell 12:39

Põhjala börsid: Ericsson enne aktsionäride koosolekut miinuses

Põhjala börsidel on Ericssoni aktsia enne aktsionäride erakorralist üldkoosolekut miinuses, Nokia hind on aga Helsingis kerkinud.

Ericssoni aktsionärid kogunevad täna, et teha otsus, kas toetada uute väärtpaberite emissiooni 30 mld Rootsi krooni mahus.

Ericssoni <GR#US.ERICY> aktsia on kella 14.30ks langenud 1,41% võrra 21,00 Rootsi kroonile. Aktsia hind on täna kõikunud vahemikus 20,70-21,70 Rootsi krooni.

Nokia <GR#US.NOK> aktsia on helsingi börsil kerkinud 2,14% võrra 14,80 eurole.

?Aktsiaturud ootavad täna informatsiooni Ericssoni aktsionäride koosolekul,? ütles üks maakler uudisteagentuurile Reuters. ?Carphone Warehouse teatas ka täna head näitajad, mis peaksid aitama meelestatust telekomide osas.?

Euroopa suurim mobiiltelefonide jaemüüja Carphone Warehouse teatas hommikul oodatust veidi paremad majandustulemused.

Mõnede kauplejate arvates võib aga tehnoloogiaettevõtete aktsiate hindasid alla surude Inteli täna teatavaks tehtav kvartali vahekokkuvõtte. Mõned investorid arvavad, et maailma suurima pooljuhtide tootja väljavaade võib olla negatiivne.

Turuosalised jälgivad ka Euroopa suurima võlgade sissenõudja Intrum Justitia kestvat aktsiate esmast avalikku müüki. Homme peaks algama kauplemine ettevõtte aktsiatega Stockholmi börsil. Oodatakse aktsiate ülemärkimist ja hinda pakkumisvahemiku ülemisse äärde.

Hetkel kuum