6. juuni 2002 kell 14:46

Tsahkna: ma pole nõus ÄPs avaldatud süüdistustega

Tallinna abilinnapea Anders Tsahkna pole nõus täna Äripäevas avaldatud artikliga 'Tallinna tervishoiu suunaja osaleb tervishoiuäris.'

Raepressi edastatud pressiteates seisab, et Tsahkna sõnul pole ta saanud kunagi kasutada abilinnapea ametit ära kuue Tallinna perearstikeskuse huvides, millest

enamus pole tegutsema asunud ning millega linn pole kunagi sõlminud rendilepinguid.

Tsahkna sõnul võttis ta 10.11. 2000 aastal Maria Mägi advokaadibüroost esitajaaktsiad vastu mitte kui eraisik, vaid kui Lasnamäe Tervisekeskuse tegevjuht, kelle poole olid pöördunud teiste Tallinna polikliinikute arstid palvega aidata oma perearstikeskuste loomise vormistamisel.

Anders Tsahkna sõnul andis ta perearstikeskuste esitajaaktsiad kohe edasi

tegelikele asutajatele ehk nende polikliinikute arstidele.

Järgneb pressiteade:

Antud perearstikeskustest neli pole Tsahkna sõnul kunagi tööle ei asunud ja nendega pole linn kunagi sõlminud rendilepinguid. Hetkel on linnavalitsusesettevalmistamisel uus korraldus, millega tühistatakse vana korraldus ehkrendilepingute sõlmimise kohustus.Ainsa tööle hakanud perearstikeskuse, Lasnamäe Perearstikeskuse aktsiad olidTsahkna sõnul tema ametiajal ettevõtte seifis, mis tema lahkumisel sinna jäid.

Lasnamäe Tervisekeskuses, mis omab Lasnamäe Perearstikeskust, töötas Anders Tsahkna enda sõnul palgalise tegevjuhina ning ei kuulunud omanikeringi.

'Kuna ma ei ole ei otse ega kaudselt omanud üheski perearstikeskuses osalust, pole ma omanud ka erahuvi, mida ma linnavalitsuses töötamise abil realiseerida saaksin,' kinnitab Anders Tsahkna.

Hetkel kuum