Ülo Toomsalu • 28. juuni 2002 kell 8:12

PM: Tallinnas lõpeb autode teisaldamine

Tallinn ei suuda leida asendajat parkimiskontrolöride tellimisel sõidukeid teisaldavale firmale ning seetõttu võib äravedu esmaspäevast lõppeda.

Ainsa firmana autosid sundteisaldav Cirtemon teatas ligi kuu aega tagasi linna liikluskorralduskeskusele, et keeldub alates 1. juulist vabariigi valitsuse määratud 400kroonise tariifi eest autosid teisaldamast, sest see toob firmale kahju. Cirtemon soovib teenuse eest alates juulist kasseerida 900 krooni, kirjutab Postimees.

Tallinna liikluskorralduskeskuse juht Vello Koonik ütles eile Postimehele, et kuu alguses sai 12 puksiirteenuseid osutavat firmat pakkumise osutada 400 krooni eest linnale sundteisaldamisteenust, ning seni on jaatavalt vastanud üks firma. Kooniku sõnul pole seni teada, kas sellel firmal on üldse olemas sundteisaldamiseks vajalik tehnika, ning seetõttu on lepingu sõlmimine lahtine.

?Ilmselt jätkame teenuse tellimist Cirtemonilt,? lausus Koonik. ?Loodame nendega veel endise 400 krooni peale kokku leppida.?

Cirtemoni juhataja Guido Grünberg ütles eile, et firma kavatseb sundteisalduse eest 1. juulist küsida 900 krooni.

Sundteisaldatud sõiduki juht on vastavalt valitsuse määrusele kohustatud maksma äraveo eest 400 krooni, kuid määrus võimaldab autot teisaldustasu maksmiseni kinni pidada. Grünbergi sõnul tähendab see, et inimene ei saa autot kätte enne, kui juht ise või äraveo tellinud liikluskorralduskeskus on tasunud 900 krooni.

Koonik kinnitas, et linn ei kavatse sundteisaldamist oma eelarvest doteerima hakata. Tema sõnul pole välistatud, et kui ükski firma ei taha 400 krooni eest sundteisaldama hakata, taotleb linn tariifi tõstmist.

Hetkel kuum