Ülo Toomsalu • 4. juuli 2002 kell 8:32

EPL: Politsei kahtlustab poliitikut salaviinaäris

Tallinna linnavolikogu liikme Nikolai Maspanovi kinnitusel eksib politsei, kui väidab, et leidis tema keemiatehasest 1000 liitrit salapiiritust.

?Kui politsei seda piiritust joob, siis palun. Mina seda neile ei soovita, sest nad jäävad pimedaks,? ütles volikogu fraktsiooni Rahva Valik aseesimees Nikolai Maspanov. Tema sõnul on tegemist tehnilise piiritusega, kirjutas Eesti Päevaleht.

Ärimees Vassili Trofimovi väidetavat salaviinaäri uuriv keskkriminaalpolitsei otsis esmaspäeval Maardus läbi Maspanovile kuuluva tootmishoone.

Läbiotsimise juures olnud Maspanov väitis uurijaile, et tema keemiatoodete aktsiaselts Poolsaar ostab Moe piiritustehasest aktsiisivaba tehnilist piiritust.

Politseiameti teatel leidsid uurijad tuhat liitrit tõenäoliselt joogikõlblikku piiritust.

?Politsei viis ära kolm vaati olmekeemia ja autokosmeetika valmistamiseks kasutatavat tehnilist piiritust,? oli Maspanov eilseks piirituse kohta arvamust muutnud. ?Majanduslikult pole mõtet tehnilisest piiritusest joogipiiritust teha, sest liitrist tehnilisest saab 20 liitrit nõudepesuvahendit hinnaga 200 krooni.?

Politsei saatis piirituse ekspertiisi, kes peaks vastuse andma järgmisel nädalal. ?Ootame ära tulemused ja siis oleme targemad,? ütles keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude osakonna ülemkomissar Indrek Tibar.

Tibar lisas, et politsei kuulas Maspanovi tunnistajana üle, ta ei välistanud, et Maspanov tunnistakse kahtlustatavaks.

Et firmal puudus luba piirituse hoidmiseks ja käitlemiseks siis saab selle eest juhtkonda karistada.

Maspanovi väitel ei tunne ta salaviinaäri kahtlusega vahi all viibivat Vassili Trofimovit. ?Pole teda kunagi näinudki,? ütles ta.

Hetkel kuum