25. juuli 2002 kell 8:25

SL Õhtuleht: Tarand sai vabastamisteate õhtul kell 10

Selleks et välisministeeriumi kantsler Tarand eilseks ametist priiks saaks, pidid riigikantselei ametnikud üleeile hiliste õhtutundideni pingutama.

Kui valitsus oli hommikul võtnud vastu otsuse välisministeeriumi kantsler ametist vabastada, asusid riigikantselei juristid ja ametnikud seda selliselt sõnastama, et seda poleks hiljem võimalik vaidlustada. Märget ?kiireloomuline? kandnud otsus sai valmis õhtul kell üheksa.

Et paber oleks kehtiv, oli sellele vaja peaministri ning riigisekretäri kohuseid täitva riigikantselei direktori allkirju. ?Ma ei tea, kas peaminister ja kantselei direktor ootasid, millal otsus valmis, või sõideti nende juurest allkirja saamiseks läbi,? ütleb valitsuse pressibüroo direktor Daniel Vaarik.

Kõik see tehtud, olid ametnikud juba kell kümme õhtul Tallinnast ligikaudu 40 kilomeetri kaugusel Keila-Joal ja koputasid kantsleri käsutuses oleva suvila uksele. Tarand sai otsuse kätte ja see hakkas eilsest kehtima: valitsuse korralduses oli kirjas, et ametist vabastamine jõustub kättetoimetamise päevast järgmisel päeval.

Hetkel kuum