Kaja Koovit • 30. juuli 2002 kell 8:55

Euroopa suurim autotootja kärpis selle aasta kasumiprognoosi 9%

Euroopa suurim autotootja Volksvagen AG kärpis selle aasta maksude eelse kasumi prognoosi 9%, sest kaotab turgu konkurentidele.

Ettevõtte uute prognooside kohaselt peaks maksude eelne kasum tänavu langema 4 miljardi euroni (62,6 mld krooni) eelmise aasta 4,4 miljardilt eurolt (68,8 mld krooni).

Ettevõtte esimese poolaasta puhaskasum kukkus mullu sama ajaga võrreldes 3,5% 1,4 mld euroni (21,9 mld krooni) ehk 3,64 euroni aktsia kohta.

Volkswageni kõige paremini müüvad mudelid Golf ja Passat on vanemad kui konkurentidel PSA Peugeot Citröenil ja Ford Motori, mis on vähendanud müüki Volkswageni kolmel suuremal turul- Lääne- Euroopas, USAs ja Brasiilias, edastas Bloomberg.

'Prognooside kärpimine suurendab ettevõtte usaldusväärsust,' lausus WestLB Panmure analüütik Arndt Ellinghorst. 'See näitab, et ettevõtte juhtkond on realistlik ja annab endale aru, et asjad on muutunud,' lisas ta.

Volkswageni müük esimesel poolaastal vähenes 3,2% 44 miljardi euroni (688,5 mld krooni). Lääne-Euroopas vähenes müük 8%, Ühendriikides 1,7% ja Brasiilias 21%.

Volkswageni aktsia hind on aasta algusest oma väärtusest kaotanud 15%, olles sellega Fiati järel Euroopa kõige kehvem autofirma aktsia.

Hetkel kuum