Viktoria Korpan • 27. august 2002 kell 10:23

Linnavalitsus kaalub rahaeraldust bussiliikluse parandamiseks

Tallinna linnavalitsus arutab kolmapäeval reservfondist 1,2 miljoni krooni eraldamist bussiliinide pikendamiseks ja sõidugraafiku tihendamiseks.

Linnavalitsus soovib parandada Pirita, Haabersti ja Mustamäe linnaosade elanike

ühistransporditeenindust, vahendab Raepress.

Säästva Arengu ja Planeerimise Ametile reservfondist eraldatavast 1 213 400

kroonist 415 900 krooni on ette nähtud autobussiliini nr 8 (Balti - Mäheaedlinn) pikendamiseks Äigrumäe peatuseni, 555 100 krooni autobussiliini nr36 (Viru - Kadaka) pikendamiseks Väike-Õismäe peatuseni ning 242 400 krooniautobussiliini nr 61 (Astangu - Väike-Õismäe - Mustamäe haigla) liiklusetihendamiseks ja tööaja pikendamiseks.

Pirita ja Haabersti linnaosade elanikud on teinud nii Tallinna

linnavalitsusele kui ka linnaosade valitsustele kollektiivsed pöördumisednimetatud bussiliinidel muudatuste tegemiseks.

'Linna kiire arenguga käsikäes tuleb teha muutusi ka ühistranspordi logistikas,' ütles abilinnapea Toivo Ninnas. 'Bussiliinide kavandamisel tuleb olla operatiivne ja paindlik ning muutunud vajadustega võimalikult kiiresti arvestada. Eriti nigel on olukord Astangu asumi elanike bussiühendusega, kus inimesed ei pääse õhtutundidel üldse liikuma.'

Seetõttu on plaanis bussiliini nr 61 liiklust tipptundidel tihendada ja liini tööaega õhtul pikendada. Kõnealuse liini suurt ülekoormatust tipptundidel kinnitavad ka Tallinna ühistransporditeenistuse spetsialistide vaatlused.

Bussiliin nr 36 hakkaks uue kava kohaselt kulgema mööda vastvalminud Akadeemia tee pikendust, mis ühendab omavahel kahte linnaosa - Mustamäed ja Õismäed.

Bussiliini nr 8 pikendamise vajadus on tingitud asjaolust, et Pärnamäe tee

elamupiirkonna varustatus ühistranspordiga on tunduvalt maha jäänud piirkonna arengust ega vasta kohalike elanike ja Pärnamäe surnuaia külastajate vajadustele.

Bussiliinide nr 8, 36 ja 61 töös on kavas muudatused sisse viia alates 1.

septembrist.

Hetkel kuum