30. august 2002 kell 7:32

Hansapank hakkab Venemaal taas pakkuma liisinguteenust

Hansapanga Grupp asutab Hansa Liising Venemaa (HLV), et pakkuda finantseerimisteenuseid Venemaa transiidisektori klientidele, teatas pank.

29. augustil kiitis Hansapanga Grupi nõukogu heaks äriplaani HLV asutamiseks liisingu- ja faktooringufirma Hansa Capitali tütarettevõttena ning otsustas investeerida 8 miljonit eurot HLV aktsiakapitali. Tütarettevõte asutatakse koostöös Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupangaga (EBRD), kes on huvitatud osaluse omandamisest asutatavas tütarettevõttes.

Hansa Capital tegutses Venemaal aastatel 1997-98. Pärast Venemaa kriisi aktiivne äritegevus peatati. Nüüd taastatakse tegevus uue ärikontseptsiooni alusel, keskendudes finantseerimisteenuste osutamisele transiidisektori klientidele.

Venemaa liisingu- ja faktooringuportfelli maht ei ületa 5% grupi kogu krediidiportfellist. Uue üksuse asutamise ettevalmistusi koordineerib Aarne Saareväli, kes on viimased viis aastat töötanud Hansa Liising Eesti faktooringu divisjoni direktorina. Hansa Liising Venemaa peakontor hakkab asuma Moskvas ja stardimeeskonda kuulub 4 töötajat. Uus üksus alustab tegevust käesoleva aasta neljandas kvartalis.

Hetkel kuum