Andres Kärssin • 2. september 2002 kell 11:32

Kesko: jaekaubanduse läbimüügi kasvu taga turukaubanduse hääbumine

Kesko Eesti juhi Timo Hämälä hinnangul tõstis II kvartalis kaupluste käivet turgude hääbumine ning riigi tõhusam kontroll kaupmeeste üle.

Hämälä lausus eelmise kvartali jaekaubanduse kasvunumbrit kommneteerides, et kindlasti on selle taga ostjate liikumine avaturgudelt kauplustesse. 'See on üks indikaatoritest, millest ka teised kaupmehed on rääkinud,' tõdes ta . 'Halli majanduse osakaal on kiiresti langemas.

Lisaks viitas Hämälä karmistunud seadustele ning kontrollile, millest võidavad

seadusekuulekad kauplused.'Ja loomulikult on ketistumine üks asi, mis nii kiiresti peale tulemas. Üksikkauplusega - nagu seda kinnitas ka Primo näide - enam hakkama ei saa.'

Kesko enda tegevust ning saavutatud tulemust sel aastal pidas Hämälä 'päris heaks'. Kesko Eesti tänavune poolaasta käive ulatus 1,13 miljardi kroonini.

Elanikkonna ostujõu kasvu jaekaubanduse läbimüügi tõusu ühe komponendina hinnates ütles Hämälä, et see on suhteline näitaja ning piirkonniti vaadeldes täiesti erinev. 'Meile toob rohkem kasumit juurde tarbimisstruktuuri muutumine, pluss kehtima hakanud alkoholiseadus, mis viib kioskitest alkohoolsed joogid,' märkis ta.

Hetkel kuum