Inno Tähismaa • 5. september 2002 kell 11:25

Parex avab tuleva aasta algul Eesti filiaali

Läti suurim kommertspank Parekss Banka (Parex) loodab avada Eestis filiaali tuleva aasta esimesel poolel.

Panga avalike suhete juht Christa Rubstein vahendab järgnevas intervjuus Parexi juhtkonna seisukohta.

<b>Miks otsustasite rajada uue panga, mitte osta turuosa?</b>

Tegelikult me ei asuta uut panka, vaid rajame Läti Parex Panga filiaali. Olles kaalunud kõiki Eestis laienemise võimalusi, tundis Parex, et filiaali avamine on kõige parem lahendus mitmel põhjusel.

Esiteks on meie peamine fookus Eestis ettevõtetele laenamisel ja terve filiaali loomine võimaldab suuremat laenamisvõimsust, kuna kapital tuleb Lätist.

Teiseks me tunneme, et filiaal on kliendile mugavam, sest see on täielikult ühendatud Parexi võrguga Lätis. Nii saab Eesti turul pakkuda ilma viivituseta kõiki uusi tooteid ja võimaldada paremat teenust üle-Baltilises tegevuses.Me eeldame, et kliendid Eestis arvestavad filiaali puhul Parex panga laia rahvusvahelise tuntuse, reitingute, suuruse ja kogemusega.

<b>Millal pank avatakse?</b>

Kuupäeva on raske ennustada, kuna protsess on pikk. Me loodame lähiajal lahendada vajalikud formaalsused Läti ametkondadega. Ja seejärel pöördume Eesti ametkondade poole ning alustame läbirääkimisi. Võttes arvesse eelnevaid etappe ja tehniliseks ettevalmistuseks kuluvat aega, on optimistlik hinnang kontori avamiseks 2003. aasta algus.

<b>Kui palju olete valmis Eestisse investeerima?</b>

Oleme valmis investeerima vastavalt turu nõudlusele.

<b>Mis on teie eelis?</b>

Parex on loonud Balti riikides kaubmärgi ja tal on Eesti mitu ettevõttest klienti, kes on laenanud raha üle-Baltilise tegevuse arendamiseks. Me oleme oma esinduse kaudu näinud, et Eesti turul on ruumi arenguks ja pidevalt kerkib esile uusi võimalusi. Me oleme rahul sellega, et panga Tallinna esindus on uurinud Eesti turgu ja varustanud meid väärtusliku kogemusega, mis aitas meil välja töötada oma strateegiat Eestis. Parex Pank on tugev rahvusvaheline tegija, pakkudes klientidele nii kohaliku kui rahvusvahelise turu kogemusega seotud eeliseid. Parex on ainus piiratud omanikeringiga suur finantsasutus Baltimaades, Parex suudab pakkuda klientidele parimat teenust, paindlikke lahendusi ja kiiret reageerimist.

Hetkel kuum