Ülo Toomsalu • 5. september 2002 kell 7:25

Sakala: Galvi-Linda loodab sertifikaadiga käivet kasvatada

Teisipäeval sai tekstiili- ja nahatooteid valmistav aktsiaselts Galvi-Linda kätte ISO sertifikaadi, mille abil loodab leida uusi partnereid.

Galvi-Linda juhataja Andres Rebane ütles, et firma on vähemalt ühest suurest tellimusest sertifikaadi puudumise pärast ilma jäänud, kirjutas Sakala.

?Öeldi, et te teete tõesti kvaliteetseid asju, aga et formaalne pool ei ole sellega vastavuses, siis ei saa me teilt ka kaupa tellida,? meenutas Rebane. Tema sõnul on paljudel Euroopa ettevõtetel kohustus asju ajada vaid sertifitseeritud firmadega.

?Kui me saame suure partneri, siis võib meie käive järgmisel aastal tõusta kahekordseks, kuid täiesti reaalne on oodata 20protsendilist kasvu,? leidis Rebane.

Ettevõtet ISO 9001:2000 sertifikaadi taotlemisel nõustanud Kalle Paju firmast Christiansen Consulting arvas, et kogu Eesti peale tuleb kokku vähem kui kümme sertifikaadiga tekstiilitööstust.

?Lääne-Euroopas on see enamikul suurematest ettevõtetest, eriti neil, kes on võtnud suuna välisturule,? ütles Paju.

Andres Rebase sõnul korrastati tuntud Lloyds"i agentuurilt sertifikaadi taotlemisel tootmisprotsessi ning viidi ülearune tegevus miinimumini. ?Lisaks usalduse tõusule annab see ka kulude kokkuhoiu võimaluse,? lausus Galvi-Linda juht.

Galvi-Linda toodangust läheb ligi kolmveerand piiri taha. Enamiku sellest moodustab teenustööna tehtud tekstiil, nahkesemeid on 20-30 protsenti.

Firma toodang ulatub hülgenahksetest sussidest päästevestideni. Valmistatakse ka Eesti kaitseväe erivarustust, mida septembrist markeeritakse NATO armee koodidega.

Hetkel kuum