Ülo Toomsalu • 6. september 2002 kell 6:25

PM: Põud toob tapamajadesse pikad järjekorrad

Suurematele tapamajadele toob alanud sügis tööd juurde, sest talupidajad peavad söödapuudusel oma karja vähendama.

Rakvere Lihakombinaadi tapamaja juhi Tiit Uueni sõnul on septembris tapale toodud paarisaja võrra rohkem loomi kui augustis, mis tähendab umbes 15protsendist kasvu. Praegu oma loomi tapaks registreerides tuleb oodata ligi kolm kuud, sest kõige varem on tapaaega võimalik saada novembri lõpuks, kirjutab Postimees.

Sama tööstuse varumisosakonna spetsialisti Merle Nageli sõnul on tapale toodavate loomade arvu kasvu üheks põhjuseks kindlasti ka erakordselt kuiv suvi, mis ei võimaldanud loomadele piisavalt sööta varuda ning sunnib loomakasvatajaid karja vähendama.

Septembris makstakse tapale toodud lehma lihakere ühe kilogrammi eest tootjale maksimaalselt 19 krooni, noorlooma puhul on sama hind 26 krooni. Nageli kinnitusel ei saa talunikud aga tapaaega broneerides arvestada praeguse hinnaga, raha maksmine käib vastavalt tapahetke hinnakirjale.

Rakvere Lihakombinaat kehtestab iga järgmise kuu kokkuostuhinnad eelmise kuu lõpus. Valga Lihakombinaadi varuja Asta Koiki sõnul on tapamajja toodavate veiste arv suurenenud ka nendel, kuid nii pikka järjekorda nagu Rakveres neil siiski ei ole. ?Praegu võime tapaaja anda kõige varem oktoobrisse,? lausus Koik.

Hetkel kuum