Viktoria Korpan • 9. september 2002 kell 11:17

Sideamet võitis kohtuprotsessi ASi Express Post vastu

Kohus ei rahuldanud Express Posti kaebust, mis palus tühistada sideameti käskkiri, milles keeldus amet registreerimast firma tegevuse alustamist.

?AS Express Post soovis osutada ainult üht teenust universaalse postiteenuse kogumist ja me ei saanud seda lubada, kuna universaalne postiteenus ei ole osadeks lahutatav,? põhjendas keeldumist sideameti postside osakonna juhataja Kaia Kulla.

?Kui ettevõtja soovib osutada üht teenust universaalse postiteenuse kogumist, tuleb tal taotleda tegevusluba universaalse postiteenuse osutamiseks tervikuna ja osutada kõiki kogumisse kuuluvaid teenuseid ja seda kogu Eesti territooriumil ning ühesuguse hinnaga,? märkis Kulla.

AS Express Post taotles 1. märtsil 2002 kuni kaks kilogrammi kaaluvate kirjade edastamist mitteuniversaalteenusena ning ainult neis valdades ja linnades, kus ta enne oli kohale toimetanud ajalehti ja ajakirju.

Universaalne postiteenus on postiteenuste kogum, mille kaudu tagatakse tarbijatele põhiliste postiteenuste pakkumine üle kogu riigi.

Hetkel kuum