Ülo Toomsalu • 13. september 2002 kell 6:15

PM: Politsei uurib Poli?t?uki naise enesetappu

Lahkamine peab tooma selguse, kas üleeile pooduna leitud Tallinna Keskturu eksjuhi Vadim Poli?t?uki elukaaslane Niina (53) tegi enesetapu.

Politsei teatel leidsid koerarihmaga Kakumäe asuva kindlusvilla kolmandale korrusele viiva laeluugi külge poodud naise kell 11.09 majja tööle läinud kaks ehitusmeest. Kui aga politsei ja kiirabi ehitajate telefonikõne peale ruttu Vana-Rannamõisa tee ääres kõrge raudtaraga piiratud villasse jõudsid, oli naine juba luugi küljest alla põrandale tõstetud.

?Ehitusmeeste selline käitumine tekitab tahes-tahtmata kahtlust - miks nad ei võinud oodata, kuni politsei kohale jõuab,? ütles Tallinna Põhja politseiosakonna ülemkomissar Andre Hansar eile Postimehele.

Ehkki Hansari sõnul võib see kahtlust tekitanud seik lõpuks osutuda eimillekski, on politsei ülesanne silmas pidada ning kontrollida kõiki asjaolusid isegi siis, kui inimene on endalt vabatahtlikult elu võtnud.

Ent seda, kas Poli?t?uki naine ja tema poja Andrei (30) ema Niina poos end ise laeluugi külge või aitas sellele keegi kaasa, peavad selgitama kohtumeditsiinilised ekspertiisid. Muu hulgas vaadatakse, kas naise kehal on võitluse jälgi, kaelal kägistamistunnuseid või muid vabatahtlikku surma välistavaid märke.

Huvipakkuv asjaolu Poli?t?uki naise surma juures on aga see, et just Niina oli valgeks võõbatud massiivsete kiviväravate tagant avaneva suure krundi ja sama värvi häärberi seaduslik omanik. Seetõttu oleks Niina olnud ainus seaduslik allikas maksupolitseile, kellelt küsida, kust omanik sai kindlusvilla ehitamiseks raha.

Hetkel kuum