Ülo Toomsalu • 13. september 2002 kell 6:28

SLÕL: Kesklinna vanem esitas parkimisloa saamiseks komisjonile valeandmed

Tallinna Kesklinna linnaosa vanema Erik Siiguri abile antud parkimisluba võimaldas tasuta parkida hoopis linnaosavanemal endal ja tema sõbrannal.

29. mail läks Kesklinna valitsusest Tallinna parkimise sooduslubade komisjoni poole teele kiri, milles Erik Siigur palus oma abile tööülesannete täitmiseks luba Tallinnas tasuta parkida. Märgitud olid ka kahe auto registreerimisnumbrid, mis tuli loale kanda, kirjutab SL Õhtuleht.

Siiguri palve rahuldati. Ei tuldud selle peale, et kontrollida, kes loale märgitud autodega ringi sõidab. Tegelikult pole linnaosavanema abi kummagi auto kasutaja: üks parkimisloale märgitud sõidukitest kuulub Erik Siigurile, teist kasutab viimase sõbratar, Arco Investeeringute ASi müügidivisjoni juhataja Helena Podozjorov.

?See tuli nagu välk selgest taevast,? ütleb sooduslubade komisjoni kuuluv linnavalitsuse liiklusosakonna ametnik Aado Kuuse. ?Ei oska ju arvata, et sellist ametit pidav inimene võib niimoodi teha.?

Eile otsustas komisjon tühistada vanema abile eraldatud loa ning nõudis selle tagastamist hiljemalt järgmise nädala alguseks.

Komisjoni esimees, Tallinna abilinnapea Toivo Ninnas räägib, et enne otsust paluti Siiguril selgitada, miks on loale märgitud Siiguri enda ja tema sõbranna auto registreerimisnumbrid.

Vastusest komisjon selgust ei saanud. ?Siigur on jurist,? nendib Ninnas. ?Juristi jutust aru saada on ka omamoodi kunst.?

Hetkel kuum