19. september 2002 kell 13:07

Börsiülevaade: Neivelti juhtum võib Hansapanga aktsiale mõju avaldada

Sten Sumberg Supremast tõdes, et kuigi täna Neivelti puudutav uudis Hansapanga aktsiale erilist rolli ei mänginud on huvitav vaadata, mis saab edasi.

Täna teatas finantsinspektsioon, et Indrek Neivelti 1998. aasta aktsiatehingud olid vastuolus väärtpaberiseadusega kuid ei tuvastanud Hansapanga juhi käitumises kuriteo koosseisu.

Eile 1,9% langenud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia vajus täna veel 1,3% ning taandus 196,37 kroonini (12,55 euroni) ehk täpselt viimase kuu madalaima tasemeni.

Investeerimispanga turgude osakonna juhataja sõnul täna uudis veel turule ei jõudnud. Peamiselt oli Hansapanga aktsia langus kinni välisturgude negatiivsest käitumisest.

?Huvitav on näha, mis saab siis, kui uudis homme meediasse jõuab. Esialgu tundub, et investoreid see väga ära ei hirmutanud. Turul oodatakse rohkem juhtumi üldlahendit, kuid veidi ollakse siiski muutunud alalhoidlikumaks,? lisas ta.

Kokkuvõtvalt sõnas Sumberg, et börsipäev oli igav.

Eks ta tõsi oli. Kui Hansapanga aktsiaga veel tehti päevaga veel enam vähem normaalsed 33 tehingut, siis Norma kontole jäi vaid neli ja Eesti Telekomi kontole kõigest kaks tehingut.

Sumberg tõdes, et olukorra parandamiseks tuleb kohandada kauplemissüsteemi ja viia suurematele aktsiatele sisse turutegijate süsteem.

Praegu teeb kolmele suuremale Tallinna börsi aktsiale turgu vaid Hansapank ja Eesti Ühispank.

Hetkel kuum