19. september 2002 kell 13:19

Harju Elekter ostis Siemensi tütarettevõtte

Harju Elekter ostis Siemensilt Satmatic Oy kõik aktsiad, teatas firma börsile.

Täna allkirjastasid Harju Elekter ja Siemens Osakeyhtiö (Soome) ostu-müügi lepingu, mille järgi Harju Elekter omandab Siemesi 100%lise tütarettevõtte Satmatic Oy kõik aktsiad. Tehingu hinda osapooled ei avalikusta.

Satmatic Oy põhitegevuseks on erinevate elektriseadmete tootmine ja turustamine, sh. tööstusele suunatud automaatika ja elektrivarustuse juhtseadmete ja parklate autosoojenduskilpide valmistamine. Ettevõte oma tugeva projekteerimisalase know-howga on arvestatav projekti- ja allhanke valmistaja Skandinaaviamaades. Pori lähedal Ulvilas asuvas tehases töötab 52 inimest, neist 34 töölist. Firma aktsiakapital on 200 tuhat eurot (3,1 miljonit krooni) ja käive 7 miljonit eurot (110 miljonit krooni) aastas.

Ettevõtte juhatus on 5-liikmeline ja esimeheks on nimetatud Endel Palla. Ettevõtte tegevdirektorina asub tööle senine Siemensi automaatika ja ajamite divisjoni müügidirektor Simo Puustelli.

Pikaajaline koostöö Harju Elektri ja Siemens Oy vahel alates 1996. aastast kindlustab Satmaticu seniste klientide - Siemens Oy, Nextrom Oy, Maileffer, Onninen jt. - tellimuste täitmise ning kõigile osapooltele kasuliku tegevuse

ka edaspidi. Soome ja Eesti tehaste ühised tootmisvõimsused lubavad klientidele pakkuda täiuslikumat toote- ja soodsamat hinnapaketti. Tütarfirma soetamise järel avaneb Harju Elektril võimalus oma põhitoodangu - elektriseadmed - tootesortimendi laiendamiseks Satmaticu tüüpkinnitatud toodete näol ning juba olemasolevate toodete täiustamiseks ja müügi suurendamiseks Soomes jt. lähiturgudel Baltimaades, Venemaal.

Soomes omab Harju Elekter veel 12%list osalust Helsingi Väärtpaberibörsil noteeritud firmas PKC Group Oyj. Eestis kuuluvad Harju Elektrile osalused tütarettevõttes AS Eltek (100%) ning sidusettevõtetes AS Keila Kaabel (41,2%)

ja AS Saajos Balti (33,3%). 2002.a I poolaastal oli kontserni käive 125,2miljonit krooni ( 8 miljonit eurot), millest eksport moodustas 47,8% japuhaskasum 11,3 miljonit krooni (0,7 miljonit eurot). Harju Elekter toodabelektriseadmeid ja -materjale 1968. aastast alates.

Hetkel kuum