Sony loodi 1946. aasta mais ja firma nimi oli Tokyo Tsushin Kogyo Corporation. Nimi vahetati lühema Sony vastu 1958. aastal. Ettevõtte presidendiks sai Jaapani sõjaeelne haridusminister.
Kui kompanii loodi, tegid asutajad kõvasti tööd. Tööpäevad venisid sageli nii pikaks, et hoone, kus nad töötasid, oli selleks ajaks, kui nemad töö lõpetasid, juba suletud. Mõnikord püüdsid politseinikud Sony töötajad kinni, kui nad kojuminekuks varuväljapääsu kasutasid.
Tänapäeval on Sony tegevus jagatud viide suuremasse valdkonda. Suurima osa käibest annab elektroonikatootmine. Kui firmasisene käive välja arvata, tuli möödunud majandusaasta (majandusaasta lõpeb märtsis) 7,58 triljoni jeeni (974 mld krooni) suurusest käibest 63% elektroonikatoodetest. Suuruselt teine haru oli mängukonsoolide tootmine, mis andis 13% kogukäibest. Nii muusika kui filmindus andsid mõlemad peaaegu 8% käibest. Finantsteenuste haru (kindlustus ja pangandus) panus oli veidi üle 6%.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Suurim osa elektroonika haru käibest tuli informatsiooni- ja kommunikatsiooniseadmete tootmisest (arvutid, mobiiltelefonid, kuvarid, taskuarvutid), millele järgnesid videotehnika, audiotehnika ja televiisorid.
Selle aasta 1. oktoobrist ühines Sonyga Jaapani teine elektroonikatootja Aiwa.
Kui elektroonikaseadmete käibes toimus möödunud majandusaastal võrreldes aasta varasemaga tagasilöök (käive vähenes 4%), siis suure hüppe tegi mängukonsoolide müük, mis kasvas aastaga koguni 53%. Mängukonsoolide müügile aitas kaasa PlayStation 2 edukas müük üle maailma.
Sony on suuruselt maailma teine muusikakompanii ning möödunud majandusaastal müüdi üle maailma umbes 340 miljonit helikandjat. Kokku kuulub Sonyle 17% maailma muusikaturust.
Geograafiliselt on firmal kaks suurt turgu: USA ja Jaapan. USAst tuleb peaaegu kolmandik käibest, saareriigist tuleb 30% müügist. Euroopast tuleb üle viiendiku käibest.
Kuigi firma käive on viimastel aastatael kasvanud, on tegevuskasum vähenenud. Kui 1998. majandusaastal oli tegevuskasumimarginaal veel 7,6%, siis 2002. aastaks oli see kokku kuivanud 1,8 protsendile.
Ettevõtte aktsia noteeriti Tokyo börsil 1958. aasta detsembris. 1955. aastal kaubeldi aktsiaga turuväliselt. New Yorgi börsil noteeriti aktsia 1970. aasta septembris, kuid esimesed ADRid emiteeriti USAS juba 1961. aastal. Kokku on ettevõtte aktsiad noteeritud viiel Jaapani ja 12 välisbörsil.
Selle aasta märtsi seisuga kuulus välisinvestoritele veidi alla 39% firmast, ülejäänu kuulus Jaapani firmadele või eraisikutele. Aktsionäride arv on viimastel aastatel hüppeliselt kasvanud. Kui 2000. aastal oli aktsionäre 350 000, siis selle aasta kevadel oli aktsionäre üle 725 000.