Ülo Toomsalu • 18. oktoober 2002 kell 6:05

EPL: Sureva lapse isa mänginud petturi ohvrid said raha tagasi

Hansapank maksis eile tagasi annetused, mida end sureva lapse isaks nimetanud Tarmo Kruusmägi väidetavalt lastehaigla toetuseks kogus.

?Kõik annetajad on oma raha tagasi saanud,? kinnitas Hansapanga meediasuhete juht Kristiina Tamberg Eesti Päevalehele. ?Selle aluseks oli konto omaniku tunnistus, mille kohaselt raha on kontole kandnud tegelikkusele mittevastavat kuulutust lugenud annetajad.? Hansapank ei avalda, kui suur summa oli pangaarvele kogunenud.

Interneti kettkirjas 8aastasele müasteeniahaigele Triinule raha palunud Tarmo Kruusmägi (24) kinnitas Eesti Päevalehele, et soovis korjatud raha annetada Tallinna lastehaiglale.

Madmani reklaamiagentuuri juhtiv Kruusmägi ütles, et kokkulepet haiglaga kampaania läbiviimiseks tal ei olnud. ?Eestis on mitmeid kampaaniaid tehtud, aga need lähevad enamasti nii kalliks maksma, et heategevusele ei jää midagi,? põhjendas Kruusmägi.

Noormehe sõnul olid kampaania algatamise ajendiks ka ajakirjandusest loetud lood haigetest lastest, endal tal selliste lastega kokkupuudet pole olnud. ?Loodan, et inimesed saavad aru, et ma soovisin aidata,? lisas ta. Kruusmägi sõnul on ta petturiks nimetamise pärast nördinud.

Eile pärastlõunal kinnitas Kruusmägi, et kasutab raha jätkuvalt heategevaks otstarbeks. Paar tundi hiljem muutis ta siiski meelt, öeldes, et segaduste vältimiseks on annetajad raha tagasi saanud.

Politsei alustas Hansapanga avalduse põhjal kriminaalmenetlust. Eilseks panka kutsutud Kruusmägi kohale ei ilmunud. ?Ilmselt kohkus ta pärast ajalehtedes tõusnud kära,? leidis Tallinna politsei aseprefekt Kalle Klandorf. ?Kui tal on oma tegusid kuidagi võimalik seletada, tasuks tal endal kesklinna politseisse tulla.?

Hetkel kuum