23. oktoober 2002 kell 8:18

Keskerakondlane Urmas Laht jäi ilma odavast mereäärsest maast

Keskerakondlasest riigikogu liikme Urmas Lahe võimalus osta Vihulas vallas odavalt mereäärset maad lükkus edasi.

Läinud nädala neljapäeval keeldus notar Katre Pustak kinnitamast Vihula vallavalitsuse ja volikogu liikme Urmas Lahe vahelist Karepal asuva mereäärse kinnistu ostu-müügitehingut, kirjutab Virumaa Teataja.

Vihula vallavalitsus soostus müüma volikogu liikmele Urmas Lahele Karepal asuva 3,89 hektari suuruse mereäärse kinnistu 800 000 krooni eest. Mõnede kinnisvaraekspertide hinnangul maksab maatükk kuni neli miljonit krooni.

Vihula vallavõimude kinnistule korraldatud enampakkumise võitis kevadel Urmas Laht, kes Keskerakonna ridades kuulub nii Riigikokku kui ka Vihula vallavolikokku. Ainsana enampakkumisel osalenud Laht põhjendas maaostu sooviga täita valla kõhnukest rahakotti.

Tehingu nurjas Vihula volikogu liige Leo Luus, kes viitas valla põhimäärusele, mille järgi rahvaasemikel kui otsustajatel ei olnud õigust vallavara osta. Lääne-Viru maavanema Marko Pomerantsi ettepanekul tühistaski Vihula volikogu maamüügiotsuse. Juulis muutis volikogu keskerakondlik koalitsioon valla põhimäärust ja kuu aega hiljem otsustati maatükk ikkagi Urmas Lahele müüa põhjendusega, et Lahele on juba niigi liiga tehtud ja tema põhiseaduslikke õigusi rikutud.

Pensionär Leo Luus pidas enampakkumisest loobumist oma põhiseaduslike õiguste rikkumiseks ja kaebas volikogu otsuse kohtusse.

Notar Katre Pustak keeldus maa ostu-müügitehingut vormistamast, põhjendades, et kinnistuga seonduv vaidlustati kohtus.

Riigikogu liige Urmas Laht soovis kinnistuga seonduvat kommenteerida kirjalikult, paludes Virumaa Teatajal saata kirjalikud küsimused. Lahe ütlust mööda saab ta neile vastata täna.

Hetkel kuum