Viktoria Korpan • 30. oktoober 2002 kell 14:26

Eraklientide seas on dial-up püsiühendustest popim

Eraklientide seas on sissehelistamine püsiühendustest populaarsem, internetti sissehelistamist kasutab Eestis umbes 65 000 eraklienti.

?Eestis on endiselt eraklientide hulgas populaarsem sissehelistamisteenus, mida kasutab umbes 65 000 inimest, Eesti Telefoni kliente on veidi üle 41 000,? ütles ASi Eesti Telefon pressiesindaja Anu Vahtra.

?Muutused interneti püsiühendustele üleminekul ei toimu kodudes nii kiiresti, kui seda sooviksime, kuid ET teeb juba ettevalmistavaid samme, muutmaks ADSLe tarbekaubaks,? sõnas Vahtra. ?Erakliente on ADSL klientide seast üle poole.?

Septembri lõpus oli Eesti Telefonil 24 136 ADSL klienti.

?Populaarseim on Atlas Kodutöö, mis tuli Atlas Light paketi asemele, mida omab 14 300 inimest,? ütles Vahtra. ?Põhjus, miks Atlas Kodutööd eelistatakse on kodus töötamiseks sobiva hinna eest sobiv kiirus ja kaugtöötamise võimalus.?

Kodutöö paketi kiiruseks on 256-512 kbit/s, kuutasu on 495 krooni, millele lisandub 95 krooni modemirendi eest. Liitumine on 500 krooni juhul, kui liituja on ET klient.

Kuigi Eesti Telefoni turuosa sissehelistamise turul kasvas septembri lõpuks 95 protsendile, vähenesid tänavu Eesti Telefoni sissehelistamise tulud 42%. Tulud internetist ning andmesidest on aastaga peaaegu kahekordistunud, kasv 81%.

Eraklientide seas populaarsuses teine interneti püsiühendustepakkuja on AS Starman

Internet, mis kuulub 100protsendiliselt kaabellevifirmale ASile Starman.

ASi Starmani tegevjuht Peeter Kern ütles, et hetkel on ettevõttel üle 8000 kliendi.

?Erakliente on umbes 90 protsenti,? rääkis Kern. ?Aasta tagasi oli meil 1500 klienti.?

Kerni hinnangul kasutab umbes 60 protsenti kodukasutajatest veel sissehelistamist.

?Arvan, et eelmisel aastal kasutaks sissehelistamist 70-75 protsenti kodutarbijatest,? rääkis Kern. ?Sissehelistamist kasutavad veel paljud sellepärast, et püsiühendust ei ole võimalik igal pool pakkuda, meie tegutseme ainult linnades.?

Kerni sõnul on hetkel kõige populaarsem pakett Starman Light kiirusega 128-512 kbit/s. Paketi kuutasu on 295 krooni, uutele liitujatele on kaks esimest kuud hinnaga 199 krooni. Sellele lisandub 99 krooni modemi rendi eest. Liitumine on 495 krooni.

<img src='http://www.aripaev.ee/gfx/onl_images/graaf/pysikas.png' border='1' align='left'>

Hetkel kuum