Ülo Toomsalu • 1. november 2002 kell 6:23

PM: Rõngu plastitehas laieneb elektroonika- ja autotööstusesse

Rõngus plastkaste tootev tehas rajab kevadeks tootmishoone, kus hakkab tegema plastdetaile Euroopa elektroonika- ja autotööstustele.

Kümnes riigis pea paarikümmet tehast omav Inglise ja Norra kapitaliga kontsern Polimoon ostis Rõngu tehase juunis.

Suure kontserni esimeseks Ida-Euroopas asuvaks ettevõtteks saanud Rõngu tehast seob koostöö Polimooniga 1994. aastast, mil rõngulased alustasid Polimooni litsentsi alusel toodete tegemist, kirjutab Postimees.

Küsimusele, kas rõngulased leidsid Polimooni või vastupidi, vastas Polimoon Eesti ASi juhataja Indrek Ojamaa: ?Polimoonil oli juba tükk aega kindel kavatsus rajada endale tehas Ida-Euroopasse.? Tehase hinnast juhataja rääkida ei saanud, sest tegemist on osapoolte konfidentsiaalse infoga.

Seni on Rõngu tehase põhitoodang olnud kastid ja kaubaalused toiduainetööstusele. Uus omanik toob selle kõrvale ka plastdetailide tegemise Euroopa elektroonika- ja autotööstustele.

Tulevikus võib Rõngus tehtu jõuda nii sõidu- kui ka veoautode sisemusse. Elektroonikatööstustest teeb Polimoon Euroopas koostööd ABB ja TTOga.

Praegu töötab ettevõttes poolsada inimest, järgmisel aastal võib vaja minna veel paarikümmend töötajat. ?Kui uus osa valmib, siis töötajate hulk pisut kasvab,? ütles Ojamaa.

Hetkel kuum