Ülo Toomsalu • 5. november 2002 kell 6:03

EPL: Rohelised otsivad Kallaselt toetust metsade kaitsmisel

Keskkonnaminister Heiki Kranichile metsade suhtes hoolimatust ette heitvad rohelised otsivad abi peaminister Siim Kallaselt.

Eesti Rohelise Liikumise juhatuse esimees Peep Mardiste sõnul ootavad nad peaministrilt mõistvamat suhtumist. ?Kui ka siis midagi ei muutu, oleme varsti tänaval tagasi,? lubas neljapäeval valitsusjuhiga kohtuv Mardiste.

Eile kogunes keskkonnaministeeriumi ette umbes 40 rohelist, kes nõudsid Lahemaa rahvuspargis toime pandud röövraiete tõttu Kranichi tagasiastumist. Kranich teatas, et ta tagasi astuda ei kavatse, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kui ma tunneksin, et olen oma töö tegemata jätnud, siis oleks põhjust tagasi astuda. Praegu tundub hoopis, et asjad on arenenud ? inspektsioon jõuab järjest rohkemate metsavarguste jälile,? põhjendas minister.

Kranich ütles, et rohelised lahmivad mõttetult. ?Seda seltskonda vaadates jäi mulje, et nad ei ole lugenud metsanduse arengukava ja metsandust puuduvaid seadusi,? väitis ta.

Ministri sõnul on ta korduvalt rohelistega ühe laua taga seaduseparandusi arutanud. ?Öelda, et mina olin puu otsas, kui pauk käis, on kohatu,? leidis ta.

Roheliste juht Peep Mardiste märkis, et ühe laua taga arutatud ettepanekutest pole ükski seaduseparanduseks saanud. ?Mingeid kosmeetilisi parandusi on tehtud, aga midagi sellest ei muutu,? kinnitas ta.

Mardiste sõnul on suurimaks probleemiks see, et Eestil puudub ülevaade metsaressursist ning selle kasutamisest. ?Kalade ja ulukite puhul otsustatakse selgelt, kui palju üht või teist liiki on ja palju neid püüda tohib. Metsa puhul midagi sellist ei tehta,? selgitas Mardiste.

Teine valupunkt on roheliste väitel järelevalve puudumine. ?Rahvuspargi juhtkond ei saa muud teha kui vaadata, et asi on halb. Keskkonnainspektsioonil pole jälle piisavalt ressurssi, et silma peal hoida,? ütles Mardiste. Rohelised süüdistasid ministrit ka metsaseaduse muutmise venitamises.

Hetkel kuum