Anne Oja • 5. november 2002 kell 22:00

Vahenduse kasum mitmekordistus

Arendusprojektide nõustamisele ja uute elamispindade müügile orienteeritud Kinnisvarabüroo Uus Maa tegevdirektor Jaanus Laugus sõnas, et nende edu põhjustas pankade laenurallist tingitud hea turg ja õige strateegia.

Kinnisvaragruppi Uus Maa kuuluvate OÜ Kinnisvarabüroo Uus Maa ja Uus Maa Kinnisvarakonsultantide OÜ selle aasta 9 kuu netokäive oli kokku 120 mln krooni ning puhaskasum 3,5 mln krooni. Käive kasvas mullu sama ajaga võrreldes kahekordseks, kaheksakordset kasumit andis kinnisvaravahendus.

Büroo ajaloo edukaima projekti, Tallinnas Retke tee 17 asuva kortermaja puhul broneerisid ostjad kahe kuuga 89 korterist 85. Laugus hindas saavutatut ettevõtte ajaloo kiireimaks müügiks. Lisaks korterite müügile valis Uus Maa arendajale välja ka krundi sellel asuva nõukogudeaegse kasarmu karkassiga.

Laugus märkis, et Uus Maa teeb arendajatega koostööd alates nende äri algusest, aidates valida sobiva hinnaklassi, maa, leida rahastajad ning valmivad korterid müüa. ?Orienteerusime juba mitu aastat tagasi konsultatsioonile ja arendusprojektide teenindamisele,? ütles Laugus.

Kolm suuremat arendusprojekti, mille raha on tänaseks Uus Maa arvele laekunud, on Suursepa tee korterelamud Viimsis, Altmetsa uuselamurajoon ja Urva 7 Laagris. Esimese puhul oli vahendaja partneriks kinnisvaraarendaja OÜ Hitsbert, teine projekt sai teoks koos BRCga ja kolmas Eesti Ehitusega.

ASi Rime Kinnisvara Vahendus käive oli selle aasta 9 kuu seisuga 4,3 mln ja kasum 0,8 mln krooni, tulemus ületab mullust 12 kuu käivet ja kasumit. Rime müügidivisjoni juhataja Toomas Blankin ütles, et eelmisest aastast paremad tulemused põhjustas eelkõige firma areng ning kliendibaasi laiendamine. ?Järgmiseks aastaks prognoosime stabiilset kasvu jätkumist,? lausus Blankin.

Pindi Kinnisvara meediasuhete nõunik Peep Sooman vahendas, et AS Pindi Kinnasvara ja OÜ Pindi Kinnisvarahaldus käive kolmandas kvartalis oli kokku 4,3 miljonit krooni. Halduse käive moodustas grupi käibest 10. ?Ettevõte teenis kolmandas kvartalis kasumit, ent kasuminumbrid avaldame aasta lõpus,? märkis ta.

Osa kinnisvarafirmadest, näiteks Arco Vara ja Ober Haus, ei soovinud majandustulemusi avaldada. Asjaolu, et Rime otsustas jätta konfidentsiaalseks gruppi kuuluva ja investeeringutega tegeleva ettevõtte tulemused ning Pindi Kinnisvara andis mullu investeerimistegevuse üle grupiga juriidiliselt mitte seotud ettevõttele, võib viidata arenevale kriisile.

Hetkel kuum