Tarmo Riisenberg • 6. november 2002 kell 22:00

WiFi leidis kodu

Üha rohkem ettevõtteid kasutab oma firmasisese arvutivõrgu rajamiseks raadiovõrku ehk WiFi-d. Sealt on aga vaid üks samm selleni, et peale arvutite hakkaksid ka teised seadmed raadiovõrku kasutama.

Ühe sellise lahenduse ongi välja pakkunud USA firma IQinVision, kelle põhitööks on turvakaamerate tootmine. Nüüd on nad ühe esimesena maailmas välja töötanud turvakaamera, mis kasutab oma pildi edastamiseks raadiovõrku.

Kaamera kasutab kohalikku raadiovõrku (WLAN) selleks, et saata videopilti internetti. Nii on seda võimalik vaadata suvalisest kohast maailmas veebilehitseja või e-posti vahendusel. Samuti saab IQeye3-W kaamerat interneti kaudu juhtida, näiteks suunata seda mõnele tähelepanu väärivale objektile. Kuna kaamera lahutusvõime on 1,3 megapikslit, on selle poolt edastava videopildi kvaliteet päris hea.

Igal uuendusel on ka oma hind. IQinVisioni uue kaamera hind on 2695 dollarit ehk umbes 42 000 krooni. Eestis uus kaamera hetkel veel müügil ei ole.

Turvakaameraid müüva ASi Hotronic projektijuhi Toomas Paarmaa sõnul peaks IQeye3-W hetkel olema esimene kaamera, mis kasutab pildi edastamiseks WiFi võimalusi. ?Siiani on turvakaamerate pilti edastatud tavalise võrgu, mitte aga raadiovõrgu kaudu,? teab ta

See, kas sellistel WiFi-võrku kasutavatel kaameratel ka mingit tulevikku on, sõltub Paarmaa väitel paljuski sellest, kui palju levivad edaspidi kogu maailmas raadiovõrgud. ?Raadiovõrku reklaamitakse praegu kõvasti, kuid mingit suurt buumi küll hetkel ei ole. See, kas raadivõrk ka domineerivaks osutub, peaks selguma paari lähima aasta jooksul,? arvab ta.

Hotronicu projektijuht ennustab pigem olukorda, kus paralleelselt kasutatakse mõlemat varianti ? üks osa mingist hoonest on kaetud raadiovõrguga, mingi osa aga on ühendatud kaabliga.

Hetkel kuum