Ülo Toomsalu • 12. november 2002 kell 6:26

SLÕL: Tallinnas ärandati peatusest linnaliinibuss

?Ennast huvitaks kah, kellel ja miks seda bussi vaja läks,? räägib Tallinna Autobussikoondise pressiesindaja rohevalge liinibussi vargusest.

Tallinnast Lasnamäe lõpp-peatusest ärandatud 56. liini Scania leiti päev hiljem mahajäetult ja katkisena Maardu kandist Ülgase küla lähedalt karjääride vahelt, kirjutab SL Õhtuleht.

?Kõigepealt ehmatas juht kõvasti ära, seejärel oli aga väga vihane ja ärritatud,? vahendab TAKi pressiesindaja Sirje Roht 5. novembril ilma bussita jäänud juhi esmaseid läbielamisi. ?Ta küsitles kõiki Lasnamäe bussijuhte ja sõitis ühe patrulliva TAKi autoga peaaegu kogu päeva kaasa. Mees oli suures mures.?

Hommikul kella poole viiest kümneni 56. liinil sõitnud bussijuht jättis oma sõiduriista Lasnamäel Kärberi tänava dispet?ipunkti, et kella poole neljast pärastlõunal taas liinile asuda. Kuid selle aja sees läks buss kaduma.

?Kärberi dispet?ipunktis on 60-70 bussi, enamik on pidevas liikumises,? selgitab Roht, et dispet?er ei pruugi aknast alati kõiki ühissõidukeid näha.

Nagu hiljem selgus, oli bussi uks lahti murtud. ?Ärandaja pidi teadma, kuidas buss käima läheb, igaüks sellega hakkama ei saa,? arvab bussikoondise pressiesindaja.

Bussi kadumisest teavitati kähku politseid, turvafirmat Falck, teisi bussifirmasid ja taksojuhte. Varsti saadigi Maardu bussijuhtidelt vihje, et kadunud bussi oli samal päeval kella kahe-kolme vahel nähtud Kallavere kooli juures. Samal õhtul oli Tallinna linnaliini rohevalge buss äratanud tähelepanu Jägala joa kandis.

Mahajäetud bussi järgmisel õhtul Ülgase küla lähistelt leidnud Maardu bussifirma Temp-transi juhi sõnul tuli vihje koolipoistelt.

Hetkel kuum