14. november 2002 kell 22:00

Muusikal muusikal

Tean õige mitut tallinlast, kel on Tallinna Linnahalli asja täpselt üks kord aastas: kui (esi)etendub järjekordne suur muusikal.

Seekord ?Miss Saigon?, mille lavale toomiseks on andnud oma panuse nelja riigi ja kuue Eesti kutselise teatri tegelased, rääkimata suurest hulgast vabakutselistest. Niisiis tõesti suur koostöö selle sõna ehedaimas tähenduses. Ja esietenduse mulje põhjal taas igati õnnestunud. Muidugi on materjal ise maitse asi: et kas ja kui palju vaese vietnamlanna ja Ameerika sõduri kurb armulugu siinmail korda läheb. Aga tegelikult ei ole see tähtis, hoopis olulisem on, kuidas ta tehtud on.

Lavastaja Georg Malvius on võtnud ette kaks kärbest ühe hoobiga: tuua kord aastas eestlastele koju kätte üks laias maailmas kuulsust kogunud muusikal ning ühtlasi koolitada kohalikku muusikalitruppi. See viimane on tegelikult väärtus omaette, oleks ju lihtsam importida keskmise kaliibriga meretaguseid valmistähti, selle asemel et kaerajaani peal üles kasvanud kohalikke karusid ikka paremaks ja paindlikumaks tantsitada.

?Miss Saigon? näitab, et tänaseks on meil olemas arvestatav muusikalinäitlejate seltskond, kelle puhul ei tule kiidusõnadele mingeid ?agasid? lisada. Laval säravad nii laulvad draamanäitlejad Marko Matvere ja Sepo Seeman kui näitlevad lauljad Maarja-Liis Ilus, Kaire Vilgats, Jaagup Kreem, Koit Toome, Lauri Liiv ja mitmed teised.

Ning lõpuks ei saa jätta märkimata supervinget lavakujundust, kus lihtsate vahenditega on tekitatud mõjuv, kiirete ja efektsete vahetuste ja vaimukate lahendustega üliteatraalne lava- ja valgusruum.

Autor: Reet Weidebaum

Hetkel kuum