Raivo Sormunen • 14. november 2002 kell 22:00

Toomase murelaps avaldas tulemused

Bally kolmanda kvartali käive kasvas võrreldes aastataguse ajaga 16 ning ulatus 243 mln dollarini (3,8 mld kroonini). Summat saab edukalt võrrelda fitnessketi turuväärtusega, mis oli kolmapäevaõhtust 6,49dollarist aktsiahinda arvestades 233 mln dollarit.

Hea küll. Veidi veel käibest. Kui käibenumbrist välja võtta Bally poolt möödunud aasta lõpus omandatud 19 Crunch Fitnessi terviseklubi, oleks käive kasvanud 8, ning kui veel elimineerida aasta tegutsenud klubid, oleks näitaja ikkagi 4 plussis. Käivet on aidanud oluliselt kasvatada teenuste ja toodete müük (personaaltreeningute programmid ja toidupreparaadid), mis on kasvanud võrreldes eelmise aastaga 55 ja andis III kvartalis juba 24 ettevõtte kogumüügist.

Bally kasumimarginaal langes III kvartalis oluliselt. Põhjuseks ühinemine Crunch Fitnessiga, alla kolme aasta tegutsenud klubide suur arv ja probleemid uute liikmete lisandumisega. Selleks et saavutada järgmisel aastal positiivne rahavoog ja maksta tagasi võlgasid, lubas Bally 2003. aasta investeeringuid kärpida.

Kolmanda kvartali puhaskasumiks oli Ballyl 7,2 mln dollarit ehk 0,22 dollarit aktsia kohta ning 9 kuu kasumiks 1,33 dollarit aktsia kohta.

Kuna selle aasta koondkasumiks oodatakse turul keskmiselt 1,8 dollarit ning aktsia raamatupidamislik väärtus ulatub 17,20 dollarini, näitab praegune väärtpaberi hind, et investorid on ettevõtte suhtes väga skeptiliselt häälestatud. Probleemid: omakapitali osakaal kapitalis ulatub 30,5 protsendini ning käibevara ja lühiajaliste kohustuste suhe on vaid 0,86. Samas on mõlemad näitajad aastaga veidi paranenud.

Madal aktsiahind on pannud Toomast pead vaevama. Aktsiaid müüa ei näe mõtet, kuna Toomase usk ettevõttesse on säilinud. Väärtpaberi juurdeostmisel on teda aga pidurdanud mitmed sõbrad, kelle sõnade kohaselt on aktsia viimase aasta liikumine olnud hirmuäratav.

Hetkel kuum