Ülo Toomsalu • 15. november 2002 kell 6:41

PM: Riigikohus nõustus kohtunik Truult immuniteedi äravõtmisega

Riigikohtu üldkogu tegi eile president Arnold Rüütlile ettepaneku anda nõusolek kohtunik Ain Truult immuniteedi äravõtmiseks.

Taotluse kohtunik Ain Truu kriminaalvastutusele võtmiseks tegi riigi peaprokurör Raivo Sepp. Truu ise üldkogu ette ei ilmunud, üldkogu juhatanud riigikohtuniku Jüri Ilvesti sõnul ei olnud teda võimalik kätte saada ka telefonitsi, kirjutab Postimees.

Truule soovitakse esitada süüdistus, mis räägib altkäemaksu võtmisest ametiisiku poolt vara või muu soodustuse näol ning sätestab selle eest ühe- kuni viieaastase vangistuse. Sellele lisaks kavatsetakse Truud süüdistada isikult ebaseaduslikult vabaduse võtmises (karistuseks rahatrahv või arest või kuni aastane vabadusekaotus) ning altkäemaksu saamises väljapressimisega (karistuseks vabadusekaotus kuni seitsme aastani ühes ametikohal töötamise või tegevusalal tegutsemise õiguse äravõtmisega).

Veel on kohtunik Truud plaanis süüdistada teadvalt seadusele mittevastava kohtuotsuse või -määruse tegemises (vabadusekaotus viiest kuni kümne aastani) ja korduva altkäemaksu võtmise eest (karistuseks kahe- kuni kümneaastane vangistus).

Hetkel kuum