Ülo Toomsalu • 21. november 2002 kell 6:20

PM: Ministeerium kolib hotelliks mõeldud majja

Endise Tallinnfilmi peamaja omanikud ei ole saanud Tallinnalt veel luba ehitada sinna seni planeeritud hotelli asemel büroo.

Sellest hoolimata on nad juba sõlminud lepingu maja rendile andmiseks majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile, kirjutab Postimees.

Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti (SAPA) juhi Ike Volkovi sõnul oleks korrektne, kui hoone omanik kinnisvarafirma Egico Eesti OÜ saaks esmalt linnalt loa büroohoone rajamiseks ning alles siis rendiks selle välja. ?Praegu on hoone sihtotstarve üks ning rendilepingu sisu teine,? lausus ta.

Projekti kohaselt kavandati vanalinnas Harju tänaval asuvasse majja 24 toaga kolmetärnihotelli.

Samuti on Volkovi hinnangul kahetsusväärne, et linn, kes peaks hoone sihtotstarbe muutumisest esimesena teada saama ja selle ka heaks kiitma, kuuleb seda alles ajakirjanduse vahendusel.

?Samas ei saa väita, et oleks midagi ebaseaduslikku tehtud, sest nii kaua kuni omanik ei ole rikkunud praegust projekti, ei saa talle midagi ette heita,? lausus Volkov. Teoreetiliselt peab ta võimalikuks ka seda, et 1. aprilliks, mil ministeerium kavatseb hoonesse kolida, saab omanik maja uue projekti valmis ja kooskõlastatud. ?Praktikas on see siiski väheusutav,? lausus ta.

Harju 9 asuva hoone valdaja Egico Eesti juhi Toomas Kapsta sõnul ei ole neil tõepoolest praegu kõiki vajalikke dokumente büroohoone ehitamiseks. Kuid tema sõnul ei ole büroo projekt hotelli omast oluliselt erinev, mistõttu jätkatakse uute dokumentide koostamise ajal töid vana projekti järgi.

Kapsta kinnitusel käib praegu tõsine töö uute paberite vormistamiseks. Ta avaldas lootust, et 1. aprilliks, kui ministeerium peaks hoonesse sisse kolima, on maja valmis ja kõik vajalikud dokumendid selleks olemas.

Hetkel kuum