25. november 2002 kell 22:00

Erakondlane annetas olematul kuupäeval

Septembris on kalendri järgi 30 päeva. Keskerakondlane Lauri Laasi on aga ühe oma kokku 20st 750kroonisest sularaha annetusest teinud 31. septembril. Kokku annetas Laasi erakonnale aruande järgi 750krooniste tükkidena 15 000 krooni. Peale selle tegi Laasi erakonnale 1. novembril ühe 60 000kroonise annetuse.

Lisaks Laasile annetasid Keskerakonnale mitmete 999krooniste pakkidena sularaha Edgar Savisaar, Vilja Savisaar, Siiri Oviir, Marika Tuus, Aino Runge ja Valve Raudnask.

Keskerakonna telefonil vastanud anonüümne erakonna liige ütles, et valel kuupäeval raha annetamise puhul on tegemist inimliku eksitusega.

?Süü pean puhtalt enda peale võtma,? ütles Keskerakonna tegevsekretär Mart Viigitamm.

Tema sõnul on tulude aruandes Exceli tabelis 517 kohta ning viga sattus sisse. 31. septembri asemel oleks pidanud olema 13. september. Viigitamm ütles, et Lauri Laasi, kelle nimega kuupäevaviga oli seotud, täitis paberi õigesti.

Viigitamm ütles, et 15 000 krooni, mille annetas Lauri Laasi, läks kommikarpide, pastakate ja õhupallide peale. Viigitamme sõnul maksab kommikarp 500 krooni. See on Kalevi karp, milles on Keskerakonna sümboolikaga kommid.

Viigitamm seletas, et erakonnal on selline süsteem, et sularahas maksmise korral täidab maksja selleks ette nähtud teatise.

Viigitamm ütles, et paika ei pea kahtlused, mille järgi on sularahas annetanud erakonna liikmed kattevarjuks tegelikele annetajatele, kes oma isikut ei taha avaldada. ?Kui see nii oleks, vaevalt, et seda tehtaks Edgar Savisaare kaudu,? ütles Viigitamm.

Viigitamme sõnul on 999kroonised annetused mõeldud tähelepanu juhtimiseks seadusele, mis on absurdne. ?Sellistel annetustel ongi tähelepanu juhtimise mõte. Annetasin ka ise kaks korda 999 krooni,? ütles Viigitamm.

Ka Lauri Laasi ütles eile, et tegemist on inimliku eksitusega.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum