Kaja Koovit • 13. detsember 2002 kell 10:10

Deutsche Telekomi juht üritab reitingu kärpimist vältida

Deutsche Telekomi tegevjuht Kai-Uwe Ricke püüab võlakoormat vähendada, üritades sellega vältida Moody?se intressilangetamist, edastab Bloomberg.

Vaid neli nädalat ametis olnud ning eelmisel nädalal 732 miljoni euro (11,5 mld krooni) eest internetiüksuse T-Online müünud Ricke otsib nüüd vähemusinvestorit infotehnoloogiaüksusele T-Systems ja võib müüa ka selle telefoniraamatud ning antenniüksused.

Vähem kui nädal pärast Ricke ametisse asumist pani reitinguagentuur Moody?s Investor Service Deutsche Telekomi Baa1 reitingu võimalikuks langetamiseks vaatluse alla.

Reitingu alandamine suurendaks aga ettevõtte 64 miljardi euro suuruse võlakoorma teenindamise kulusid. Ricket sunnib varade müügiga kiirustama ka konkurendi France Telecomi laenukoorma vähendamise plaan.

'Reitinguagentuuride surve muutub üha tugevmaks ning ta peab midagi tegema,' lausus fondijuht Trubert Merkel. 'Ma usun, et Ricke suudab oma eesmärgid täita. Kuigi pettumuse valmistas, et T-Online müüs ta aktsia ajaloo madalaimal tasemel,' lisas Merkel.

Hetkel kuum