16. detsember 2002 kell 10:53

Põhjala börsid: Hennes & Mauritz 14% käibe kasv ei vastanud turu ootustele

Stockholmi börsil on täna suuremat huvi pakkunud Hennes Mauritza prognoositust kehvem novembrikuu müük.

Kui moerõivaste müüjalt oodati novembris 17% suuremat käivet võrreldes möödunud aasta sama ajaga, siis tegelikuks kasvunumbriks tuli 14%. Investorid olid kella 12:40 kaubeldud aktsia hinna Stockholmi börsil 2,5% võrra alla tasemeni 179,50 Rootsi krooni.

Ühe analüütiku sõnul oli novembrikuu nõrga müügi taga see, et tarbijad olid oma ostud ära teinud juba oktoobris, mil rõivamüüja näitas 26% käibekasvu. Põhiliseks kasvu pidurdajaks osutus Saksamaa, kus Hennes Mauritz müüs 7% vähem kui aasta tagasi, lisas ta.

Ericssoni aktsia sai veidi tuge uudisest, et võitis Norra Telenor Mobile`lt tellimuse multimeedia sõnumeid toetava teenusestruktuuri väljaarendamiseks Euroopas ja Aasias. Ericssoni kui maailma suurima võrguseadmeid tootva ettevõtte aktsia liikus kell 12:40 Stockholmis 7,75 Rootsi kroonil ehk 0,7% kõrgemal reedesest sulgemistasemest.

Nokia aktsia liikus samal ajal Helsingis 16,90 eurol ehk 1,6% plussis.

Maaklerite sõnul lükkas Nokia ümber kuulujutu nagu oleks Saksa mobiilsidefirma T-Mobil pidanud tehniliste probleemide tõttu turult ära korjama Nokia 7210 mobiiltelefonid. Nokia sõnul pole T-Mobil antud telefonide müüki veel alustanudki.

Kauplemine on põhjanaabrite juures olnud täna hommikul hästi vaikne. Oma osa lisas sellele ka hommikune tehnilisest probleemist tingitud kauplemisseisak, mille põhjuseks oli uue kauplemissüsteemi sisseviimine.

Kauplemisaktiivsus on läheneva jõuluhooaja tõttu olnud nigel ka teistel Euroopa börsidel.

Hetkel kuum