Tõnis Arnover • 6. veebruar 2003 kell 12:04

ELi ekspert: Euroopa majanduse suurimaks hädaks on pessimism

EL majandus- ja rahakomitee juhtiv asekantsler lausus, et ELi majandus on USA omaga võrreldes paremas seisus kui üldsus arvab.

Johnny Åkerholm ütles Kauppalehtis, et Euroopa Liidu majandusest on kujunenud üldlevinud arvamus, nagu oleks see paratamatus seisakus, nagu puuduks vajalike struktuurimuudatuste tegemise julgus ja nagu oleks ELi konkurentsivõime kehv. Tegelik olukord on tema hinnangul tunduvalt parem, kuid eelöeldu põhjal tekkinud pessimism ei lase adekvaatselt tegutseda.

Åkerholm väitis, et tegelikult on Euroopa majanduse alused paremini tasakaalus kui USAs ning et sisemajanduse kogutoodang inimese kohta kasvab Euroopas kiiremini. Ka töö tootlikkuse poolest olevat Euroopa USAd edestanud 20 aastat ja USA läks selles vallas mööda alles 90. aastate lõpul. Osa ELi liikmesriikides edestab tootlikkuse kasv Ameerika oma selgelt, ütles ta.

Ainukeseks suureks erinevuseks on see, et ameeriklased teevad eurooplastest palju rohkem tööd. See on peamine elatustaseme erinevuse põhjus, lisas Åkerholm.

Hetkel kuum