Ülo Toomsalu • 13. märts 2003 kell 6:31

Pärnu PM: Pärnakas taotleb lennufirma Enimex vara arestimist

Lennuõnnetuses poja kaotanud Aivar Palu taotleb Enimexi vara arestimist, et tagada oma rohkem kui kahe miljoni kroonine nõue firma vastu.

Eile Pärnu maakohtule esitatud taotluses soovib hageja, et lennufirma Enimex Tallinnas Kesk-Sõjamäe 26 kinnistule pandaks keelumärge, mis ei laseks kinnistut võõrandada ega sellega muid tehinguid teha, kirjutab Pärnu Postimees.

Samuti taotleb Palu keelumärget autoregistrikeskuse sõidukite registrisse firma 12 sõiduki ja Tallinnas Pae 12 hoone võõrandamise keelamiseks.

Palu põhjendas oma taotlusi sellega, et lennufirma on seotud novembris 2001 toimunud inimohvritega lennuõnnetusega, mis võib kaasa tuua kahjunõudeid.

Hiljuti leidis Tallinnas taas aset lennuõnnetus Enimexile kuuluva lennukiga. Palu esindaja vandeadvokaat Heldur Otti pidas oluliseks Enimexi juhatuse liikme Anatoli Kopijevski Postimehes ilmunud õnnetusejärgset kommentaari, kus Kopijevski väidab, et firmale on tehtud ettepanekuid Eestist ära kolida.

?Eksisteerib reaalne oht, et enne selles hagiasjas kohtuotsuse tegemist võib AS Enimex riiklike kontrolli- ja piirangumeetmete tõttu lõpetada tegevuse ning võõrandada oma vara, see aga võib raskendada kohtuotsuse täitmist või selle võimatuks teha,? rääkis advokaat.

Kopijevski ütles eile, et ei mõista, miks soovib Palu Enimexi vara arestida. ?Miks ta ei aresti lennuameti vara, kui lennuki roolis oli õnnetuse ajal lennuameti piloot Ernst Juhanson?? küsis Kopijevski.

Eile lükkus kohtuistung Palu hagis edasi, sest Enimexi esindaja Vjatsheslav Zassijenko oli haigestunud ega ilmunud kohtusse. Kohus võttis vaid vastu hageja taotlused, lubades nende kohta seisukoha hiljem võtta ja sellest kirjalikult teatada, ja määras uueks istungiajaks 30. aprilli.

Hetkel kuum