Ülo Toomsalu • 23. aprill 2003 kell 5:46

EPL: Mihkel Pärnoja juhib Tartu Ülikooli arendamist

Mart Laari valitsuse majandusminister, mõõdukas Mihkel Pärnoja juhib alates aprillist Tartu Ülikooli (TÜ) arendusprojekte.

Osalise koormusega Pärnoja (57) tööülesanneteks on TÜ arendusprojektide juhtimine ning nende väljatöötamisele kaasaaitamine, ütles ülikooli personaliosakonna juhataja Mari Nõmm Eesti Päevalehele.

Pärast avalikkuse ja erakonna survel ministrikohalt taandumist 2001. aasta septembris läks keemikuharidusega Pärnoja tagasi Riigikokku.

Toona aktiivsest poliitikast loobuda lubanud Pärnoja tänavustel parlamendivalimistel ei kandideerinud. Riigikogu liige oli ta alates 1992. aastast.

Praegu Mõõdukate majandustoimkonda kuuluvast Pärnojast sai Eesti üks ebapopulaarsemaid poliitikuid pärast suurettevõtete Eesti Raudtee ja Narva Elektrijaamade skandaalseid erastamisprotsesse.

Uuesti sattus Pärnoja negatiivse tähelepanu alla möödunud aasta suvel, kui selgus, et tema ministriksoleku ajal müüs majandusministeerium Tallinna Akadeemia tee ühiselamud erafirmale, mistõttu paljud inimesed jäid

peavarjuta.

Hetkel kuum