Sideamet sunnib traadita internetiühenduse pakkujaid sõlmima oma tegevuse jätkamiseks uusi lepinguid.
Kui näiteks kohvikupidaja või mõni muu avalikku traadita interneti (WiFi) leviala omav ettevõte peab enese sideametis registreerimise eest maksma 300 krooni ning kirjutama avalduse, siis hoopis suuremaks probleemiks saab ilmselt internetiühenduse lepingute ümbersõlmimine, kirjutab Postimees.
Praegu kasutavad WiFi pakkujad valdavalt mõne firma internetiühendusi, näiteks Eesti Telefoni ADSLi, millele nad on ise juurde ostnud WiFi-seadmed. Eesti Telefoniga seob neid lõpptarbija leping.
Sideameti nõudmisel tuleb need lepingud aga ümber vormistada hoopis teist tüüpi juurdepääsulepinguteks, mida on samadel tingimustel praegu kindlasti valmis tegema vaid Uninet.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Eesti Telefoni meediasuhete juht Ain Parmas ütles, et hetkel neil sobivat teenust WiFi-pakkujatele ei ole, kuid nad töötavad selle välja ning püüavad võimaluse korral arvestada praeguste hindadega.
Tele2 turundusjuht Toomas Tiivel lausus, et juurdepääsuleping läheb hoopis teise ärivaldkonna alla ning ta usub, et hinnadki muutuvad.
Sideameti eelmine katse kohvikupidajaid ja teisi WiFi-levialasid pakkuvaid väikeettevõtjaid aasta alguses registreerida ajas tagajalgele nii ettevõtjad kui WiFi-entusiastid ning mitmeks kuuks jäi üritus soiku.
Nüüd põhjendab sideameti nõunik Arvo Rammus taas esile kerkinud registreerimisvajadust sellega, et seadus nõuab ja seadust tuleb täita.
Teiseks hakkavad inimesed Rammuse sõnul sideameti poole pöörduma, kui teenus ei tööta. WiFi on tema hinnangul jõudmas massidesse, mistõttu on kindel, et probleeme tekib.
IT-spetsialist Peeter Marvet aga ütles, et sideamet pakub tarbijale kaitset kohas, kus tarbija seda ei vaja.
Lepingute ümbertegemisse suhtus skeptiliselt ka WiFi.ee toimetaja Veljo Haamer. «Sisuliselt tõmbab see kogu asjale vee peale,» rääkis Haamer.