19. juuni 2003 kell 7:38

Kodaki aktsia kukkus 10% ja vedas kaasa pea kogu aktsiaturu

Maailma juhtiva filmimaterjalide tootja Eastman Kodaki aktsia kukkus 10 protsenti vedades endaga kaasa kogu aktsiaturu.

Eastman Kodak <GR#US.EK>, koos veel mõne muu ettevõttega hoiatasid, et ei suuda täita kasumiootusi, mis kukutas ettevõtte aktsia 10,07 protsendi võrra 28,77 dollarini. Dow Jonesi tööstuskeskmise <GR#US.^DJI> komponent vedas alla kogu indeksi 0,31 protsendi võrra 9293,80 punktini. Allapoole langes ka S P 500 indeks <GR#US.^SPC>.

Langustrendile suutis vastu panna tehnoloogiasektor, mida peegeldav Nasdaqi koonindeks <GR#US.^IXIC> kerkis 0,52 protsenti 1677,14 punktini.

Turu languse peamiseks põhjuseks nimetavad analüütikud ja turuosalised siiski viimaste kuude tõusu. Dow on aasta algusega võrreldes kerkinud 11 protsenti, võrreldes 11. märtsiga, mil indeksid langesid selle aasta madalaimale tasemele, 24 protsenti.

?Meil on olnud võimas ralli ning meil on vaja veidi puhata,? kommenteeris turul toimuvat maaklerfirma SG Cowen börsil kauplemise osakonna juht Todd Leone. ?Paljude aktsiate graafikud on vertikaalsed. Ei ole võimalik, et aktsiad liiguvad ainult üles. Mõned neist peavad vahepeal ka alla tulema,? lisas ta.

Hetkel kuum