1. oktoober 2003 kell 11:25

Jaemüügigigant Wal-Mart kinnitas oma kasumiprognoosi

Wal-Mart Stores finantsjuht kinnitas eile analüütikutele, et ei tõsta hoolimata prognoositud suurematest käibenumbritest oma kvartalikasumi eesmärki.

?Teie hulgas on inimesi, kes on tõstnud oma prognoosid Wal Marti (kolmanda kvartali) kasumi osas kõrgemale kui me ise. Te võite seda teha omal riiskol,? ütles jaemüügigigandi finantsdirektor Thomas Schoewe analüütikutega kohtumisel.

Esmaspäeval kordas Wal-Mart <GR#US.WMT> oma eelnevalt väljakäidud kolmanda kvartali (lõppeb oktoobris) kasuminumbrit, milleks peaks tulema 0,45-0,47 dollarit aktsia kohta, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Uudis tehti teatavaks vahetult pärast seda, kui Wal-Mart raporteeris prognoositust tugevamast augustikuu müüginäitajatest ning oletas, et ka kompanii septembrikuu müüginumber tuleb prognooside ülemisse äärde.

?Võttes aluseks tugevat müügikasvu, oleme me mõnevõrra üllatunud mida Wal-Mart ütles,? sõnas Northern Trust jaemüügisektori analüütik Martin Bukoll.

Schoewe sõnul ei tähenda aga kasvanud müügimahud ilmtingimata kasumi kasvu, kuna jaemüügigigant alandas rõivakaupade hinda prognoositust enam. Samuti on kütuse hinnatõus kasvatanud kaupade transpordikulu.

Hetkel kuum